صفحه دانشگاه 
نقشه سایت  تماس با ما 
Engliah
صفحه اصلی > درباره ما > تاریخچه 
تاریخچه

کلیات و تاریخچه
بر اساس موافقت اصولي از 26/4/1392 به نام "مرکز تحقيقات مدلسازی بیماری های غیر واگیر" تاسيس گرديد و اساسنامه مرکز در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای عالی گسترش دانشگاه های علوم پزشکی به تصويب رسید.
اعضاء موسس: آقایان دکتر جلال پورالعجل، دکتر علیرضا سلطانیان، دکتر قدرت ا... روشنایی، دکتر جواد فردمال، دکتر منوچهر کرمی و دکتر عباس مقیم بیگی.
اعضاء وابسته: آقایان دکتر حسین محجوب و مهندس علیرضا زمان پرور

مركز به صورت محوري درزمينه مدلسازی و شناسایی عوامل و مناطق پرخطر بیماریها فعاليت مي نمايد. مركز بر آن است تا با انجام و پشتيباني تحقيقات کاربردي و بنيادي در حوزه آمار زیستی و اپیدمیولوژی در سطوح منطقه اي، ملي وبين المللي و ارج نهادن به انگيزه ها، تلاش ها و ايده هاي نو و همکاري هاي تخصصي بين بخشي و ارتقاء سطح سلامت و نيازهاي جامعه و همچنين ارتقاء سطح دانش آماری و روش شناسی اقدام نمايد. انجام فعاليتهاي آموزشي جهت ترويج امر تحقيق و به عنوان بستر اجراي ماموريت اصلي خود در جهت ارتقاء دانش آمار زیستی و اپیدمیولوژی بیماریها در مراكز آموزشي و ارائه خدمات، همچنين تعالي فرهنگ آماری در جامعه ايراني از اهداف اصلي اين مركز است.
اين مرکز وظايف خود را از طريق بکارگيري پژوهشگران خبره و علاقمند با تکيه بر خلاقيت و نوآوري اعضا باحرکت به سمت چشم انداز و رسالت خود و با تحقق بخشيدن به اهداف خود، امید است بتواند خدمات ارزنده اي را جهت توسعه سلامت پايدار جامعه ارائه نمايد. روح حاكم بر فعاليتهاي مركز بر محور نهادينه كردن همدلي، دانش پروري، ، شايسته سالاري، مشتري مداري، رعايت اصول اخلاق در پژوهش، تربيت پژوهشگران كارآمد، حفظ كرامت و حقوق انساني به ويژه اقشار نيازمند و محروم جامعه مي باشد.