نقشه سایت  تماس با ما 
Engliah
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 50
 بازدید امروز : 20
 کل بازدید : 60201
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.4540
صفحه اصلی > درباره ما > معرفی مرکز 

 معرفی مرکز:

پيش بيني مي شود كه از سال۱۹۹۰ تا ۲۰۲۰ ميلادي ، مرگ و مير ناشي از بيماري هاي غيرواگير به ميزان ۷۷ درصد افزايش خواهد يافت كه بيشترين موارد آن در كشور هاي در حال توسعه خواهد بود.

مدل سازی عوامل مرتبط با ابتلا به بیماری ها می تواند در شناسایی عوامل خطر و نقش پیشگیری کننده آنها در ابتلا به بیماری ها کمک کننده باشد. مرکز تحقیقات مدل سازی بیماری های غیرواگیر با هدف ایجاد بستر مناسب جهت انجام پژوهش هاي تخصصي بنيادي و کاربردي در حوزه مدل سازی داده­های بیماری­های غیر واگیر  با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه در تاریخ 23/2/1392 تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی همدان تاسیس گردید. دفتر این مرکز تحقیقاتی در دانشکده بهداشت واقع شده است و ضمن همکاری با واحد پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی آماده همکاری با سایر موسسات و مراکز تحقیقاتی داخلی یا خارجی می باشد. امید است با تلاش اعضا به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی  تخصصی  برتر درزمینه ارائه راهکارهای موثر برای کاهش بیماری های غیرواگیر در کشور معرفی گردد.

تاریخچه:

این مرکز تحقیقاتی با فعالیت 4 عضو هیات علمی گروه آمار و 2 عضو هیات علمی گروه اپیدمیولوژی به عنوان اعضای موسس شروع به کار نمود. در حال حاضر اعضای این مرکز تحقیقاتی دو نفر استاد آمار زیستی و یک استاد اپیدمیولوژی و 4 دانشیار آمار زیستی و اپیدمیولوژی به عنوان اعضای موسس و 3 استادیار امارزیستی و اپیدمیولوژی به عنوان اعضای وابسته فعالیت می نماید. به علت فعالیت چشم گیر در سال سوم موفق به دریافت وضعیت قطعی گردید. این مرکز تحقیقاتی در دوره فعالیت 6 ساه خود دو بار به عنوان مرکز تحقیقاتی برتر دانشگاه علوم پزشکی انتخاب گردید.

خروج